فایل های · نوامبر 8, 2021 0

امید به زندگی و بررسی ابعاد امید – ⭐️⭐️⭐️

دانلود امید به زندگی و بررسی ابعاد امید

فایل قابل ویرایش امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , ورد امید به زندگی و بررسی ابعاد امید

امید به زندگی و بررسی ابعاد امید

هدف از این تحقیق امید به زندگی و بررسی ابعاد امید می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 42
حجم 48/398 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

از نظر اشنایدر  (1995)، اُمید یک هیجان انفعالی نسیت که تنها که در لحظات تاریک زندگی پدیدار می شود بلکه فرآیندی شناختی است که افراد به وسیله آن، فعالانه اهداف خود را دنبال می کنند. ار نظر اشنایدر اُمیدواری فرآیندی است که طی آن افراد 1- اهداف خود را تعیین می کنند 2- راهکارهایی برای رسیدن به آن اهداف خلق می کنند 3-انگیزه لازم برای به اجرا در آوردن این راهکارها را ایجاد کرده و در طول مسیر حفظ می کنند. 

 

 

این سه مؤلفه به عنوان اهداف، تفکر گذرا و تفکر عامل (کار گزار) شناخته می شوند. اهداف، نقاط پایان رفتارهای هدفمند هستند (اشنایدر و همکاران، 1997). به عبارت دیگرتقریباً همه آنچه که یک فرد انجام می دهد به سمت دستیابی به یک هدف است. هدف شامل هر چیزی است که فرد مایل به دستیابی انجام و تجربه یا به خلق آن است (اشنایدر و همکاران، 2002).علاوه بر این در نظریه اُمید، اهداف منبع اصلی هیجان هستند. هیجان مثبت ناشی از دستیابی به هدف یا تصور شدن نزدیک شدن به آن است، در حالی که هیجان منفی ناشی از شکست در دستیابی به هدف یا تصور دور شدن از آن است (اشنایدر، 2002 ). 

 

 

 

با توجه به پیوند بین دستیابی به  هدف و عاطفه مثبت، ممکن است به نظر برسد که بهترین راهکار، تعیین اهداف آسان و کاملاً قابل دستیابیست. اما افراد دارای اُمید بالا معمولاً به دنبال اهدافی هستند که دارای میزانی از عدم قطعیت و سطح دشواری متوسط باشند (اشنایدر، 1994)، تفکر گذرا، توانایی ادراک شده ی فرد برای شناسایی و ایجاد مسیرهایی به سمت هدف است (اشنایدر، 1994). از آنجا که برخی طرح ها و نقشه ها ممکن است با شکست مواجه شوند، افراد دارای اُمید بالا، به منظور مقابله با موانع احتمالی، چندین گذرگاه را در نظر می گیرند. (اشنایدر و همکاران، 1996، ایرونیگ و همکاران، 1998). لازم به ذکر است که آثار سودمند اُمید ناشی از توانایی واقعی در ایجاد گذرگاه ها نیست بلکه ناشی از این ادراک است که چنین گذرگاه هایی در صورت لزوم می توانند تولید شوند (اشنایدر و همکاران، 1991).

 

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , دانلود فایل امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , دانلود رایگان امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , پکیج امید به زندگی و بررسی ابعاد امید, فایل قابل ویرایش امید به زندگی و بررسی ابعاد امید, سایت دانلود امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , بهترین کیفیت امید به زندگی و بررسی ابعاد امید, فایل ترو تمیز و قابل ارائه امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , امید به زندگی و بررسی ابعاد امید قابل ادیت , هدف از این تحقیق امید به زندگی و بررسی ابعاد امید می باشد. قابل ویرایش , منبع امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , منابع امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , دانلود امید به زندگی و بررسی ابعاد امید  با لینک مستقیم ,  خرید امید به زندگی و بررسی ابعاد امید , خرید و دانلود امید به زندگی و بررسی ابعاد امید