فایل های · نوامبر 8, 2021 0

انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن – ⭐️⭐️⭐️

دانلود انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن

فایل قابل ویرایش انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , ورد انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن

انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن

هدف از این تحقیق بررسی انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 26
حجم 48/17 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

شاید بتوان مهمترین اثر نامطلوب خشونت نسبت به زنان را خدشه وارد کردن به کرامت ذاتی و انسانی زنان دانست چرا که این اعمال خشونت بار منافی حیثیت و ارزش انسان ها می باشند. از دیگر عواقب خشونت علیه زنان ایجاد ترس و عدم امنیت در زندگی را می توان نام برد و ترس از خشونت باعث می شود که زنان نتوانند مشارکت کامل، فراگیر و همه جانبه در زندگی اجتماعی و جامعه داشته باشند. افزون بر این زنانی که در معرض خشونت قرار می گیرند، با عواقب جسمی و آسیب های جدی روحی روبرو می شوند. همچین خشونت علیه زنان، آسیب ها و صدمات شدید جسمانی و نقص عضو و صدمات جبران ناپذیر روانی بر زنان بر جای می گذارد، برای مثال در پاپو آگینه نو، «18 درصد از تمام زنان متأهل شهری به دنبال خشونت های خانگی برای درمان راهی بیمارستان شده اند.» (روی، 1377، ص 80) 

از دیگر تاثیرات خشونت علیه زنان می توان از انتقال بیماری های مهلک از قبیل HIV/AIDS که از طریق دستگاه جنسی صورت می گیرد نام برد. این بیماری ها اثرات ویرانگر و زیان باری بر سلامت زنان دارد. تعجبی ندارد که خشونت مردان می تواند توانایی زنان در محافظت از خویشتن در مقابل HIV و دیگر بیماری های مقاربتی را به تحلیل ببرد. خشونت علیه زنان به ویژه در محیط خانواده، پیامدهای جدی و جبران ناپذیری نیز بر کودکان، در آن محیط بر جای می گذارد. 

از دیگر نتایج و عواقب خشونت علیه زنان می توان از هزینه هایی نام برد که جامعه برای مقابله با این خشونت ها می پردازد و همچنین ترس از خشونت باعث می شود که زنان ملزم به پذیرفتن محدودیت هایی در پوشش خود باشند و نیز همچنین خشونت علیه زنان در دوران حاملگی به عنوان خطری برای مادر و جنین مطرح شده است. همچنین ممکن است منتج بر ناتوانی زن برای استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری شود. شاید زنان قربانی هر یک از خشونت ها در مقایسه با سایر زنان، بیشتر دچار مسایل بهداشتی جدی می شوند. هر کدام از اشکال خشونت علیه زنان از قبیل ایذاء زن توسط شوهر و شریک جنسی، خشونت جنسی، تجاوز و یورش جنسی، سوء استفاده جنسی از کودکان و نوجوان و ختنه زنان و… دارای عواقب سوء و تاثیرات منفی فراوانی بر قربانیان خود می باشند. 

 

 

 

فهرست مطالب

1-11- تعریف خشونت:    3
1-11-1- حریم خصوصی:    6
1-11-2- حریم عمومی:    7
1-12- ریشه های خشونت:    9
1-13- آثار و عواقب خشونت علیه زنان:    11
1-14- انواع خشونت علیه زنان:    12
1-14-1- خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن:    12
1-14-2- خشونت جسمی و آثار آن:    13
1-14-3- خشونت جنسی و آثار آن:    13
1-14-4- خشونت روانی و آثار آن:    13
1-14-5- خشونت سیاسی و آثار آن:    14
1-14-6- خشونت مبتنی بر جنسیت:    14
1-15- جمع بندی:    16
فهرست منابع:    19


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , دانلود فایل انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , دانلود رایگان انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , پکیج انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن, فایل قابل ویرایش انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن, سایت دانلود انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , بهترین کیفیت انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن, فایل ترو تمیز و قابل ارائه انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن قابل ادیت , هدف از این تحقیق بررسی انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن می باشد قابل ویرایش , منبع انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , منابع انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , دانلود انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن  با لینک مستقیم ,  خرید انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن , خرید و دانلود انواع خشونت علیه زنان در خانواده و آثار آن