فایل های · نوامبر 8, 2021 0

بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت – ⭐️⭐️⭐️

دانلود بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت

فایل قابل ویرایش بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , ورد بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت

بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت

هدف از این تحقیق بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 29
حجم 48/548 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

در مطالعه شخصیت انسان «هویت» جنبه اساسی و درونی است که به کمک آن فرد با گذشته خود ارتباط یافته، در زندگی احساس تداوم و یکپارچگی می کند. شکل گیری هویت، ترکیبی از مهارتها، جهان بینی و همانندسازی های دوران کودکی است که به صورت یک کل کم و بیش منسجم، پیوسته و منحصر به فرد در می آید که برای فرد، حس تداوم گذشته و جهت گیری به سوی آینده را فراهم می سازد. اریکسون بر این باور است که شکل گیری و پذیرش هویت فرد، تکلیفی به طور کامل دشوار و اضطراب زاست. افرادی که به هویتی قوی دست می یابند، برای رویارویی با مسائل بزرگسالی آماده می شوند و افرادی که نمی توانند به چنین هویتی دست یابند، بحران هویت را  تجربه می کنند.

 

 

چنین افرادی نمی دانند که چیستند، به کجا تعلق دارند یا می خواهند به کجا بروند. در نتیجه ممکن است از مسیر بهنجار زندگی، تحصیل، شغل و ازدواج کناره گیری کنند (کشاورزی، 1388). شکل گیری هویت تحت تأثیر عوامل بین فردی است که شامل ظرفیت های ذاتی خود فرد و اکتساب ویژگی های شخصیتی است. بنابراین همان قدر که شخص با افرادی که مورد احترام او هستند و به نصیحت های آنها گوش می دهد، همانند سازی می کند و همچنین همانقدر که فرد از عوامل فرهنگی که شامل ارزش های اجتماعی گسترده بوده و فرد در زمان رشد در معرض آنها قرار می گیرد پیروی می کند، شکل گیری هویت او موفقیت-آمیز خواهد بود (نجاین و همکاران، 2007). 

 

 

 

دستیابی موفقیت آمیز به هویت موجب اولین تکلیف بزرگسالی یعنی رشد احساس صمیمیت حقیقی می شود.ناکامی در دستیابی به هویت به عدم صمیمیت و فاصله گذاری منجر می شود. فاصله گذاری به آمادگی برای فاصله گرفتن از مردم و موقعیت هایی که ممکن است به طور مناسبی هویت فرد را نقض می کند اطلاق می شود. بنابراین حل موفقیت آمیز مباحث هویت نه تنها برای سلامت فرد مفید است بلکه برای روابط آنها نیز اهمیت دارد.

 

 

طبق نظر اریکسون صمیمیت اصیل و واقعی تنها بعد از شکل گیری هویت ایجاد می شود. ایجاد مفهومی از خود شرط لازم و قدم اول برای صمیمیت است که به صورت توانایی داشتن روابط دوجانبه با دیگر افراد تعریف می شود. دو جانبه بودن به این مفهوم است که هر دو شخص باید همزمان نیازها، احساسات و افکار دیگری را آن چنان که به نیازها و افکار خود توجه دارند، مورد توجه قرار دهند(شوارتز،2001). باز شناسی مفهوم هويت نيازمند عطف توجه به ((شخصيت)) است.

 

 

 

شخصيت عبارتند از:

مجموعه اي از خصوصيات مختلف فرد مانند ساختمان بدني، خلق، رفتار، علايق، گرايش ها و توانايي ها و استعدادهاي فرد. هويت در واقع همان شخصيت است كه مورد آگاهي دروني قرار گرفته. احساس شخصيت را مي توان هويت ناميد. با توجه به اين تعريف بايد به دو نكته تاكيد كرد: هويت امري عقلاني و عاطفي است و تفسيري است سنجيده و قانع كننده از شخصيت و ابعاد آن. هويت از يك سو امري دروني است و از سوي ديگر وابسته به عوامل فراوان بيروني كه بر نگرش و تفسير آدمي اثر مي گذارد (شهرآراي،1384). 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب
 سبک هویت    
هويت 
هويت و بحران هويت  
پايه هاي نظريه هويت 
الف ) فرويد 
ب ) اريكسون          
ج ) نظريه مارسيا         
دوره هويت از ديدگاه مارسيا عبارتند از: 
هويت مغشوش  
هويت زودرس  
هويت ديررس  
هويت موفق  
انواع سبك هاي پردازش هويت    
سبك اطلاعاتي 
سبك هنجاري 
سبك سردرگم اجتنابي
پیشینه پژوهش     
الف) تحقیقات خارج از کشور    
ب) تحقیقات انجام شده در داخل کشور    

منابع


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , دانلود فایل بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , دانلود رایگان بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , پکیج بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت, فایل قابل ویرایش بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت, سایت دانلود بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , بهترین کیفیت بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت, فایل ترو تمیز و قابل ارائه بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت قابل ادیت , هدف از این تحقیق بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت می باشد قابل ویرایش , منبع بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , منابع بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , دانلود بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت  با لینک مستقیم ,  خرید بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت , خرید و دانلود بررسی دوره هویت و پایه های نظری هویت به تاکید بر انواع سبک های پردازش هویت