فایل های · نوامبر 8, 2021 0

بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار – ⭐️⭐️⭐️

دانلود بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار

فایل قابل ویرایش بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , ورد بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار

بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار

هدف از این پایان نامه بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 48
حجم 147/962 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

یکی از موضوعاتی که هم اکنون در حوزه ی پژوهش به آن توجه شده است، درگیری شغلی می باشد. امروزه پژوهشگران حوزه روانشناسی صنعتی و سازمانی و مدیریت، آگاهی فزاینده ای درباره‎ی وجود تفاوتهای در رشد نگرش های کارکنان درباره کار و رفتارهای مرتبط با این نگرش کسب کرده اند. درگیری شغلی یکی از نگرشهای مرتبط با کار است که به عنوان یک واکنش روانشناختی فرد به کار و مسئولیت مرتبط با آن تعریف شده است.

 

 

علاقه به مفهوم درگیری شغلی عمدتا بر تعیین و شناسایی تعیین کننده های متمرکز بوده است. ارتباط این متغیر با بازده های سازمانی مانند: ترک خدمت، رضایت شغلی و بهره وری سبب شده است که پژوهشهای فراوانی در زمینه پیشایندها و پیامدهای آن صورت پذیرد. موضوع اهمیت نسبی این دو مجموعه از متغیرهای شخصی و موقعیتی در تبیین مفهوم درگیری شغلی، محور اساسی پژوهش ها را تشکیل داده است (میرهاشمی و حنیفی، 1390، ص. 142).

 

 

سازه ی درگیری شغلی به عنوان "درجه ای که فرد از لحاظ روان شناختی شیفته، مشغول و علاقه مند به شغل خویش می شود"، تعریف شده است. کارکنان با درگیری شغلی بالا به عنوان افرادی شناخته می شوند که شغل برای ایشان به بخش جدایی ناپذیر شخصیت و زندگی ایشان تبدیل می شود (Paullay et al.;  1994:  224).

 

 

درگیری شغلی فرآیند درونی سازی ارزشهای مرتبط با کار و یا جنبه های پر اهمیت شغل، از طریق افراد می باشد. درخصوص شغل فعلی افراد نوعی باور وجود دارد، و آن اینکه شغل مذکور تا چه حد می تواند آرزوها و امیال کارکنان را برآورده سازد. کارکنان با درگیری شغلی بالا، شغل خویش را به بخشی از شخصیت خویش تبدیل می نمایند. از طرف دیگر، بیشتر توجه خویش را به شغل خویش معطوف می‎سازند (Uygur and Kilic; 2009:113).

 

 

در واقع درگیری شغلی به این اعتقاد بر می گردد که شغل مهم است و افراد بایستی در کارشان برای ترقی خویش درگیر شده و با آن درگیری برقرار نمایند. درگیری شغلی عاملی حیاتی در شکل دهی نتایج کاری کارکنان است. می توان گفت که درگیری شغلی عاملی برجسته و موثر در شکل دهی انگیزش کارکنان می‎باشد. بلاو و بول  (1987) پیش بینی کردند که ترکیب های گوناگونی از تعهد سازمانی و درگیری شغلی پیامدهای مشخصی را برای سازمان دارند. برای مثال، کارکنانی که هم از تعهد سازمانی و هم درگیری شغلی بالایی دارند، به احتمال زیاد کمتر سازمان را ترک می کنند (میرهاشمی و حنیفی، 1390، ص 142).

 

 

 

 

فهرست مطالب
1-7) تعاريف مفهومي و عملياتي متغيرهاي تحقيق    1
بخش اول: درگیری شغلی    4
2-4-1) مقدمه بر در گیری شغلی    4
2-4-2) تعریف درگیری شغلی    6
2-4-3) فرآیند ایجاد درگیری شغلی    10
2-4-4) درگیری شغلی و ویژگیهای فردی    11
2-4-5) درگیری شغلی و ویژگی های شغل    15
2-4-6) درگیری شغلی و طراحی شغل    17
2-4-7) درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار    19
2-4-7-1) درگیری شغلی و رفتار شهروند سازمانی    20
2-4-7-2) درگیری شغلی و رضایت شغلی    23
2-4-7-3) درگیری شغلی و فرسودگی شغلی    24
2-4-7-4) درگیری شغلی و عملکرد کارکنان    26
2-4-7-5) درگیری شغلی و حمایت سرپرستان    28
2-4-7-6) درگیری شغلی و فرآیند اجتماعی سازی    29
2-4-7-7) درگیری شغلی و قصد ترک شغل    29
2-4-7-8) درگیری شغلی و تعهد سازمانی    31
2-4-8) ویژگی های سیستم با درگیری شغلی بالا    32
2-4-9) ابزارهای توسعه درگیری شغلی کارکنان    33
بخش دوم:پیشینه تحقیق    34
منابع و ماخذ:    39

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , دانلود فایل بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , دانلود رایگان بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , پکیج بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار, فایل قابل ویرایش بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار, سایت دانلود بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , بهترین کیفیت بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار, فایل ترو تمیز و قابل ارائه بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار قابل ادیت , هدف از این پایان نامه بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار می باشد قابل ویرایش , منبع بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , منابع بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , دانلود بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار  با لینک مستقیم ,  خرید بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار , خرید و دانلود بررسی ویژگی های فردی و شغلی در درگیری شغلی و پیامدهای حاصل از کار