فایل های · نوامبر 8, 2021 0

تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری – ⭐️⭐️⭐️

دانلود تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری

فایل قابل ویرایش تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , ورد تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری

تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری

هدف از این تحقیق تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 52
حجم 53/125 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

مفهوم و ماهیت مسئولیت کیفری

تعریف و شناخت مفهوم مسئولیت و مسئولیت کیفری به این دلیل است که ارکان موجود در آن مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. شخص مسئول باید شرایطی داشته باشد تا مورد سئوال و طلب و بازخواست قرار گیرد. این شرایط را تحت عنوان ارکان مسئولیت کیفری بحث می کنند، در واقع شناخت این ارکان و توجه به آن ها، موجب می شود قاضی به این امر توجه کند که آیا مرتکب از لحاظ کیفری مسئول است و اگر دلایلی مبنی بر عدم مسئولیت وی وجود دارد آن ها را ذکر کند و در صورت نبود هر کدام از ارکان، تحمیل مسئولیت کیفری بر شخص موجب نقض حقوق و آزادی های فردی خواهد بود.

 

 

مسئولیت و مسئول مشتق از واژه سأل و سئوال می باشد. یعنی درخواست کردن، چیزی را خواستن، و سؤال کردن یعنی پرسش و طرف خطاب قرار دادن در مورد چیزی می باشد.برای این که شخص مسئولیت یافته و از او انتظار انجام دادن آن را داشته باشیم باید بتواند آن را انجام دهد و مسئولیت به معنی پاسخگو بودن در قبال کاری یا چیزی  و موظف بودن به انجام دادن کاری می باشد. (معین، 1350، ج3، 4077 ) و تعهد قهری یا اختیاری شخص در مقابل دیگری است «مسئولیت حالتی است که شخص به دلیل تعهدی مورد بازخواست قرار می گیرد که باید توانایی  درک آن را داشته باشد». (همان منبع)

 

 

واژه کیفر به معنی سزا دادن، جزا دادن، پاداش دادن و مجازات کردن معنی گردیده است. «کیفر به معنی پاداش کار نیک و بد و جزا دادن است »(همان منبع، 3154 ) گاه به جای واژه ی کیفر «جزا» به کار می رود. («جزا» به معنی مکافات و سزای عمل کسی را دادن است ). (همان منبع، 1227)
مسئولیت یکی از مباحث مورد توجه حقوق و رشته های دیگر علوم انسانی است و شناخت آن به صورت خاص نیازمند این امر می باشد که مشخص گردد چه شرایطی لازم است تا این که شخص از لحاظ کیفری مسئول باشد.بر همین اساس لازم است مسئولیت کیفری و شخص مسئول از لحاظ کیفری مورد تعریف قرار گیرد.(فلاحی،  1385، 22 )و (جعفری لنگرودی، 1352، ج5، 3325 )

 

 

 

فهرست مطالب

بررسی مفاهیم ، ارکان و  تحولات حاکم بر مسئولیت کیفری
مبحث اول : مفهوم و ماهیت مسئولیت کیفری    11
گفتار اول: بررسی تغییرات و نوآوری های قانون گذار مبنی بر مسئولیت کیفری اشخاصحقوقی    15
گفتار دوم: بررسی آثار تحمیل مسئولیت کیفری بر شخص حقوقی و تأثیر آن بر نظم عمومی    19

مبحث دوم : حدود و قلمرو مسئولیت کیفری اشخاص بانگاهی بر مکاتب     26
گفتار اول: حدود و قلمرو مسئولیت کیفری اشخاص حقیقی        29
گفتار دوم: حدود و قلمرو مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی     31                            
گفتار سوم: مسئولیت کیفری ناشی از فعل غیر    32
الف )بررسی مسئولیت کیفری ناشی از فعل غیر در اشخاص حقیقی     32
ب) بررسی مسئولیت کیفری ناشی از فعل غیر در اشخاص حقوقی     36
ج)بررسی مسئولیت کیفری ناشی از ارائه خدمات اینترنتی    38

 

منابع    

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , دانلود فایل تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , دانلود رایگان تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , پکیج تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری, فایل قابل ویرایش تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری, سایت دانلود تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , بهترین کیفیت تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری, فایل ترو تمیز و قابل ارائه تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری قابل ادیت , هدف از این تحقیق تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری می باشد قابل ویرایش , منبع تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , منابع تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , دانلود تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری  با لینک مستقیم ,  خرید تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری , خرید و دانلود تشریح مفاهیم ،ارکان و دگرگونی های حاکم بر مسئولیت کیفری