فایل های · نوامبر 8, 2021 0

دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی – ⭐️⭐️⭐️

دانلود دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی

فایل قابل ویرایش دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , ورد دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی

دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی

در این پژوهش بر آنیم با توجه به مواد قانون مجازات اسلامی مصوب 1392، ضوابط عام لازم برای مسئولیت کیفری کلیه اشخاص حقوقی و ضوابط خاص مسئولیت کیفری هر دسته از اشخاص حقوقی را موردبررسی قرار دهیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 26
حجم 37/636 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

یافته‌های این پژوهه حاکی از آن است که قانون‌گذار در اولین تجربه خود برای شناسایی نهاد مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات 1392، اگرچه قدم مثبتی در جهت پر کردن خلأ قانون موجود در این زمینه برداشته، ولی بی‌نقص عمل‌نکرده است. مواد مرتبط در قانون مجازات 1392 دارای ابهامات و اجمالات فراوانی است که جامعه حقوقی را به انتقاد واداشته و بالأخص دادگاه جزایی را در تصمیم‌گیری دچار تردیدهای فراوان می‌کند. ضروری است قانون‌گذار در جهت رفع این نواقص گام بردارد.

 

قانون‌گذار در جهت شناسایی مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی اعم از اشخاص حقوقی عمومی و خصوصی، از میان دو نظریه‌ای که در این راستا در نظام‌های مختلف حقوقی شناسایی شده (نظریه مسئولیت مافوق یا کارفرما و نظریه مغز متفکر)، نظریه دوم که محدودتر محسوب می‌شود را پذیرفته است. البته محکومیت اشخاص حقوقی به دیه از این قاعده مستثناست و نظریه اول در مورد آن پذیرفته‌شده است.

 

 

موضوع پژوهه حاضر، مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی است. مفهوم شخصیت حقوقی ملهم از حقوق غرب است و در حقوق اسلامی محل بحث نبوده و موردتوجه فقها قرار نگرفته است؛ اگرچه به‌صورت عملی در قالب نهادی مانند وقف، این مفهوم پذیرفته‌شده است. در تعریف شخص حقوقی گفته‌شده است، اجتماع سازمان‌یافته از اشخاص یا اموال برای دستیابی به هدف مشترک در قالب قانونی است (امامی و استوارسنگری 1390: 47).

 

در کشور ما تا قبل از تصویب قانون مجازات اسلامی مصوب 1392، اگرچه به‌صورت پراکنده در بعضی قوانین ضمانت اجراهایی برای اعمال متخلفانه اشخاص حقوقی در نظر گرفته‌شده بود، لکن مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی به‌صورت نظام‌مند و جامع به رسمیت شناخته‌نشده بود (البته در قانون جرایم رایانه‌ای مصوب 1388، مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی تنها در مورد این جرایم پذیرفته‌شده بود). با تصویب قانون مجازات 1392، مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در مورد جرایمی ‌که با توجه به قوانین ما قابلیت ارتکاب توسط اشخاص حقوقی را داشتند، به‌صورت جامع موردپذیرش قانون‌گذار قرار گرفت.

 

 

در این پژوهه بر آنیم با توجه به مواد قانون مجازات اسلامی مصوب 1392، ضوابط عام لازم برای مسئولیت کیفری کلیه اشخاص حقوقی و ضوابط خاص مسئولیت کیفری هر دسته از اشخاص حقوقی را موردبررسی قرار دهیم.

 

 

 

 

فهرست مطالب
چکیده
.    ضوابط عام مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی
1-1. مبنای نظری پذیرفته‌شده برای مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی
1-2. جرایم قابل انتساب به اشخاص حقوقی
2. ضوابط خاص مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی حقوق خصوصی
-1. مسئولیت کیفری پیش از تشکیل شرکت
. مسئولیت کیفری شرکت در مدت تسویه
. مسئولیت کیفری شرکت در حالت ادغام و تبدیل و مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی فرعی
3. مستثنیات مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی حقوق عمومی
نتیجه‌گیری
مراجع

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , دانلود فایل دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , دانلود رایگان دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , پکیج دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی, فایل قابل ویرایش دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی, سایت دانلود دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , بهترین کیفیت دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی, فایل ترو تمیز و قابل ارائه دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی قابل ادیت , در این پژوهش بر آنیم با توجه به مواد قانون مجازات اسلامی مصوب 1392، ضوابط عام لازم برای مسئولیت کیفری کلیه اشخاص حقوقی و ضوابط خاص مسئولیت کیفری هر دسته از اشخاص حقوقی را موردبررسی قرار دهیم. قابل ویرایش , منبع دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , منابع دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , دانلود دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی  با لینک مستقیم ,  خرید دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی , خرید و دانلود دامنه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی