فایل های · نوامبر 8, 2021 0

ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن – ⭐️⭐️⭐️

دانلود ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن

فایل قابل ویرایش ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , ورد ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن

ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن

هدف از این تحقیق بررسی ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 30
حجم 139/856 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

سکونتگاه های غیررسمی دچار تضادی بنیادی با برنامه-ریزی و مدیریت شهری هستند. چرا که هر برنامه و طرح شهری بر پایه پیش بینی ها یی صورت می پذیرد و در مقابل، این سکونتگاه ها بدون هرگونه برنامه ای ممکن است در هر جا و به هر شکلی پدیدار شوند. این امر نه تنها پیش بینی برنامه ها را بر هم می زند بلکه با بهره گیری از منابع شهری –از جمله زمین شهری- و تولید هزینه برای مدیریت شهری، کار مدیران را در اجرای برنامه ها دشوار می سازد. و این به روشنی یکی از دلایلی است که هنوز سیاست های حذفی در روبرویی با سکونتگاه های غیررسمی از سوی برخی مدیران شهری دنبال می شود.

 

 

آنچه ذکر شد نمی تواند دلیل خوبی برای دشمنی مدیریت شهری با سکونتگاه های غیررسمی باشد، چرا که از دیدگاهی ژرف تر، چنانچه پیشتر آمد این سکونتگاه ها در حقیقت برآمده از ضعف نظام مدیریت سیاسی و شهری در کاهش فقر، توسعه اقتصادی و سرانجام سیاست های تأمین زمین و مسکن برای تهیدستان است. از این رو اگر مدیریت شهری حقوق شهروندان را به رسمیت بشناسد، نمی-تواند مشکل را به تمامی از چشم ساکنان این سکونتگاه-ها ببیند.

 

 

 

چنانکه در سند ملی توانمندسازی نیز آمده است:

" سکونتگاه های غیررسمی هر چند جلوه ای از فقر است، اما بازتاب کاستی ها و نارسایی های سیاست های دولت و بازار رسمی نیز محسوب می شوند. اسکان غیررسمی به سبب باز تولید فقر و گسترش آن، به مخاطره انداختن محیط زیست و تحمیل هزینه ای بیشتر برای حل مشکلات – در مقایسه با هزینه پیشگیری از آن ها – تهدیدی جدی برای پایداری و انسجام جامعه شهری و نیازمند تدابیر ویژه-ای برای ساماندهی وضعیت کنونی و جلوگیری از گسترش آن ها در آینده است. از آنجا که اسکان غیررسمی از زمینه ای فراتر از مکان آن نشأت می گیرد و بر محیطی فراتر از مکان آن نیز تأثیر می گذارد، چاره جویی این مسئله به سیاست گذاری و اقداماتی نه فقط در سطح محلی آن، بلکه در سطح ملی نیاز دارد" (www.undro.org.ir).
 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب
2-1 واژهشناسی    16
2-2 تعریف اسکان غیررسمی    17
2-3 انواع سکونتگاههای غیررسمی    18
2-4 ویژگیهای کلی سکونتگاههای غیررسمی    19
2-4-1 ویژگیهای کالبدی سکونتگاههای غیررسمی    19
2-4-2 ویژگیهای اجتماعی سکونتگاههای غیررسمی    20
2-5 ریشههای پیدایش سکونتگاههای غیررسمی    21
2-5-1 گسترش شهرنشینی    21
2-5-2 شهری شدن فقر    22
2-5-2-1 مفهوم فقر    23
2-5-3 سیاستهای ناکارآمد زمین و مسکن    24
2-6 روند پیدایش سکونتگاه های غیررسمی    25
2-6-1 تهاجم سازمان یافته    26
2-6-2 تصرف خزنده    26
2-6-3 بازتقسیم زمین (تفکیک غیر قانونی)    28
2-7 پیامدهای شکلگیری سکونتگاههای غیررسمی    28
2-7-1 بر هم زدن پیشبینیهای برنامههای شهری    28
2-7-2 مشکلات و مخاطرات محیطی    29
2-7-3 ناهنجاریها و مسئله امنیت    30
2-7-4 تأمین نیاز اساسی مسکن برای اقشار تهیدست    30
2-7-5 پیشگیری از آسیبهای اجتماعی    30
2-7-6 توان و نیروی کار اقتصادی    31
2-8 جمعبندی    31

منابع


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , دانلود فایل ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , دانلود رایگان ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , پکیج ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن, فایل قابل ویرایش ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن, سایت دانلود ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , بهترین کیفیت ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن, فایل ترو تمیز و قابل ارائه ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن قابل ادیت , هدف از این تحقیق بررسی ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن می باشد قابل ویرایش , منبع ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , منابع ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , دانلود ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن  با لینک مستقیم ,  خرید ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن , خرید و دانلود ریشه های پیدایش ویژگی های سکونتگاههای غیررسمی و پیامدهای شکلگیری آن