فایل های · نوامبر 8, 2021 0

شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن – ⭐️⭐️⭐️

دانلود شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن

فایل قابل ویرایش شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , ورد شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن

شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن

این مقاله در صدد شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام این قسم از حق مالکیت می­باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 15
حجم 186/150 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

در بررسی مواد قانون مدنی و مراجعه به متون فقهی، گاه با مواردی مواجه می‌شویم که علیرغم برخورداری شخص از حق مالکیت، وی مجاز به اعمال انحاء تصرفات مادی و حقوقی مالکانه در مال خود نمی‌باشد.

 

 

به عنوان مثال بر اساس مواد 793 و 794 ق. م. ، دایره تصرفات مادی و حقوقی راهن به عنوان مالک عین مرهونه، محدود شده است. همچنین بر اساس م 460 ق.م. مشتری بیع شرط با وجود برخورداری از حق مالکیت نسبت به مبیع شرطی، از انجام تصرفات منافی خیار بایع، منع می‌شود.

 

 

علت این ممنوعیت‌ها احتمال از بین رفتن حق مالکیت مالک و وجود حقی برای دیگری در آن مال است.به طور کلی حق مالکیت، حقی مستقر است، اما در برخی موارد خصیصه «استقرار» آن به«تزلزل»تبدیل می‌شود و در این موارد است که با «مالکیت متزلزل» مواجه می‌شویم. این مقاله در صدد شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام این قسم از حق مالکیت می­باشد.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , دانلود فایل شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , دانلود رایگان شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , پکیج شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن, فایل قابل ویرایش شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن, سایت دانلود شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , بهترین کیفیت شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن, فایل ترو تمیز و قابل ارائه شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن قابل ادیت , این مقاله در صدد شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام این قسم از حق مالکیت می­باشد. قابل ویرایش , منبع شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , منابع شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , دانلود شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن  با لینک مستقیم ,  خرید شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن , خرید و دانلود شناسایی مفهوم مالکیت متزلزل، اوصاف، عوامل ایجاد و احکام آن