فایل های · نوامبر 8, 2021 0

علل و ابعاد فرسودگی شغلی – ⭐️⭐️⭐️

دانلود علل و ابعاد فرسودگی شغلی

فایل قابل ویرایش علل و ابعاد فرسودگی شغلی , ورد علل و ابعاد فرسودگی شغلی

علل و ابعاد فرسودگی شغلی

هدف از این تحقیق بررسی علل و ابعاد فرسودگی شغلی می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 48
حجم 56/965 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

فرسودگی شغلی به عنوان فقدان انرژی و نشاط تعریف می‌ شود و شخص دچار فرسودگی شغلی احساس کسالت‌ انگیزی را نسبت به انجام رفتار شغلی نشان می‌ دهد. فرسودگی شغلی حالتی است که در یک فرد شاغل به وجود می‌ آید و پیامدی از فشار شغلی دایم و مکرر است. بدین ترتیب که شخص در محیط کارش به علت عوامل درونی و بیرونی احساس فشار می‌ کند و این فشار، دایمی و مکرر بوده و در نهایت به احساس فرسودگی تبدیل می‌ گردد.

 

 

 

در این وضعیت احساس کاهش انرژی رخ می‌ دهد. در سال‌ های اخیر، روانشناسان نسبت به مطالعه و تحقیق در باب پدیده‌ ای به نام فرسودگی شغلی ، علاقه نشان داده و پژوهش‌‌های متعددی را در این زمینه انجام داده‌ اند. در واقع، فرسودگی شغلی ، آن نوع از فرسودگی روانی است که با فشار های روانی یا استرس‌ های مربوط به شغل و محیط کار توام گشته است. به عبارت دیگر، فرسودگی شغلی پاسخی تاخیری به عوامل استرس‌ زای مزمن هیجانی و بین فردی در حیطه مشاغل است.(بسطامی،1379)

 

 

 

 

با توجه به پیشرفت های روزافزون و پیاپی در مدل های تئوری و مطالعات گوناگون تجربی، دانش تحقیق در مورد فرسودگی شغلی هنوز کامل نشده است. ولی آنچه از پژوهش ها به دست آمده، مفهومی از فرسودگی شغلی به عنوان «علایم روان شناختی در پاسخ به عوامل بین فردی و پایدار تنش زای محیط کار» تلقی می شود. دکتر ده بزرگی ابعاد اصلی فرسودگی روانی ناشی از کار را موارد زیر می‌داند:(پورافکاری، 1380)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب
تعریف فرسودگی شغلی    1
– فرسودگی شغلی    2
2-14-1-  تعریف فرسودگی شغلی    4
2-14-2- ابعاد فرسودگی شغلی    6
2-14-3- دلایل فرسودگی شغلی    8
2-15- از خود بیگانگی و فرسودگی شغلی    10
2-16- شیوه‌ پیشگیری‌ از فرسودگی‌ شغلی    12
2-17- شناخت عوامل و عناصر مؤثر در ایجاد فرسودگی شغلی    17
2-18-  پیشینه تحقیق    18
2-18-1-تحقیقات داخلی    19
2-18-2- تحقیقات خارجی    37
2-19- خلاصه وجمع بندی    41
فهرست منابع    43


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود علل و ابعاد فرسودگی شغلی , دانلود فایل علل و ابعاد فرسودگی شغلی , دانلود رایگان علل و ابعاد فرسودگی شغلی , پکیج علل و ابعاد فرسودگی شغلی, فایل قابل ویرایش علل و ابعاد فرسودگی شغلی, سایت دانلود علل و ابعاد فرسودگی شغلی , بهترین کیفیت علل و ابعاد فرسودگی شغلی, فایل ترو تمیز و قابل ارائه علل و ابعاد فرسودگی شغلی , علل و ابعاد فرسودگی شغلی قابل ادیت , هدف از این تحقیق بررسی علل و ابعاد فرسودگی شغلی می باشد قابل ویرایش , منبع علل و ابعاد فرسودگی شغلی , منابع علل و ابعاد فرسودگی شغلی , دانلود علل و ابعاد فرسودگی شغلی  با لینک مستقیم ,  خرید علل و ابعاد فرسودگی شغلی , خرید و دانلود علل و ابعاد فرسودگی شغلی