فایل های · نوامبر 8, 2021 0

عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی – ⭐️⭐️⭐️

دانلود عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی

فایل قابل ویرایش عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , ورد عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی

عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی

هدف از این تحقیق بررسی عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 37
حجم 509/68 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

امروزه ثابت شده است هراندازه مدیران سازمانها نسبت به رضایت شغلی و مسائل کارکنان وقوف بیشتری داشته باشند بهتر می توانند با برنامه ریزی منطقی علاوه بر افزایش سطح رضایت کارکنان موجبات ارتقا و بهره وری سازمان را نیز فراهم نمایند. (قلی زاده و همکاران ،1389)رضایت شغلی از نظر کارکنان، تاثیر مثبتی است که شغل یا موقعیت شغلی برای او به وجود می آورد و باعث افزایش کیفیت زندگی کاری او می شود. (rethinam et al; 2008)

 

 

برای دستیابی به بهره وری مدرن وجود رضایت شغلی ضروری است و از عوامل موثر در عملکرد کارکنان محسوب می شود. کار جذاب و دارای بروز خلاقیت، کارکنان دارای احترام و ارزشمند، نقش مهمی در رضایت شغلی دارد. (اسماعیلی، انصاری،1386)رضایت شغلی ترکیبی از خرسندی شناختی و خرسندی احساسی فرد نسبت به شغلش است. رضایت شناختی، رضایتی است که بیشتر بر ارزیابی منطقی و عقلانی شرایط کار استوار است.

 

 

بنابراین رضایت شناختی یک ارزیابی مبتنی بر مقایسه هاست که بر قضاوتهای احساسی تکیه ندارد. و ارزیابی شرایط فرصتها و درآمدها را در بر می گیرد. اما رضایت احساسی ارزیابی کلی فرد به طور احساسی نسبت به شغلش است. این رضایت خلق و خوی خوب فرد و احساس خوب و مثبت وی را هنگام کارکردن نسبت به کارش نشان می دهد. (اسماعیلی، انصاری،1386)

 

 

در واقع می توان گفت که رضایت شغلی موضوعی است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و به طور مداوم کار خود را با انتظاراتی که از زندگی دارند مورد مقایسه قرار می دهند. ( cherose et al.2006) مدل عمومی رضایت شغلی نشان می دهد که رضایت شغلی تحت تاثیر چه عواملی است و اثرات و تبعات آن بر سازمان و خود کارکنان چگونه است. این مدل در عموم تحقیقات این حوزه مورد اشاره و استفاده قرار می گیرد. (افتخاری و همکاران،1387)  

 

 

 

 

 

فهرست مطالب
بخش اول- رضایت شغلی
2-1 رضایت شغلی     15
2-1-1  تعریف رضایت شغلی      16
2-1-2  نظریه های مختلف در خصوص رضایت شغلی     17
2-1-2-1 نظریه ارزش     18  
2-1-2-2  نظریه بریل    18
2-1-2-3  نظریه امید و انتظار     18
2-1-2-4  نظریه نقشی      19
2-1-2-5  نظریه بلیک و موتون      19
2-1-2-6  نظریه کامروایی نیاز      19
2-1-2-7  نظریه هالند      19
2-1-2-8  نظریه الگوی انگیزشی پورتر و لاولر     20
2-1-3   عوامل موثر بر رضایت شغلی    21
2-1-3-1  عوامل درونی محتوایی، صفات و ویژگی های کار     24
2-1-3-2  عوامل زمینه ساز بیرونی      25
2-1-3-2-1  یکسانی حقوق و مزایا      25
2-1-3-2-2  شرایط مناسب کاری و همکاران مساعد      26
2-1-3-3  ویژگیهای فردی     27
2-1-3-3-1  تناسب شغل با ویژگیهای فردی     27
2 -1-4  پیامد رضایت و عدم ضایت شغلی      29
2-1-5  رضایت شغلی و جنسیت      32

 پیشینه تحقیق
 

منابع


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , دانلود فایل عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , دانلود رایگان عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , پکیج عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی, فایل قابل ویرایش عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی, سایت دانلود عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , بهترین کیفیت عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی, فایل ترو تمیز و قابل ارائه عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی قابل ادیت , هدف از این تحقیق بررسی عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی می باشد قابل ویرایش , منبع عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , منابع عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , دانلود عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی  با لینک مستقیم ,  خرید عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی , خرید و دانلود عوامل موثر بر رضایت شغلی و تشریح نظریه های رضایت شغلی