فایل های · نوامبر 8, 2021 0

ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه – ⭐️⭐️⭐️

دانلود ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه

فایل قابل ویرایش ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , ورد ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه

ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه

هدف از این مقاله ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه بررسی خواهد شد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 40
حجم 160/195 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

با افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ، مسکن به عنوان یک نیاز اولیه مطرح شده و افرادی به صورت حرفه‌ای و بعضاً در قالب شخص حقوقی دست‌اندرکار ساخت‌وساز آن شده‌اند. به تبع آن، معاملات و روابط حقوقی با موضوع مسکن رواج یافته، که «قرارداد پیش‌فروش ساختمان» از عمده‌ترین آن‌ها است.

 

در این قرارداد پیش‌فروشنده(سازنده) تعهد می‌کند، ساختمانی را مطابق با اوصاف قرارداد و در مهلت معین شده، در مقابل ثمنی که به طور اقساط از پیش‌خریدار می‌گیرد، ساخته و به او تحویل دهد. پیرامون ماهیت این قرارداد در فقه به صورت مستقل و مشخص بحث نشده است اما حقوق‌دانان تا حدودی به آن پرداخته‌اند. 

 

 

 

این قرارداد در مواردی خاص در قالب هیچ‌یک از عقود معین مشابه با آن، جای نگرفته و تحت عنوان «قراردادهای خصوصی موضوع ماده 10 قانون مدنی» قابل طرح می‌باشد. با این حساب این قرارداد طبق اصل حاکمیت اراده و آزادی قراردادها و بر مبنای ماده 10 قانون مدنی اعتبار یافته و الزام‌آور تلقی می‌شود.

 

 

ضمن این‌که پاره‌ای از حقوق‌دانان این قرارداد را تحت عناوین دیگری چون «تعهد به بیع» ذیل ماده 10 قانون مدنی جای داده‌اند، که در زبان عرف معاملات و محاکم دادگستری همان «قول‌نامه» است. انعقاد این قرارداد به صورت بیع معلق که ملکیت، معلق بر وجود باشد، نیز از نظر نظام حقوقی ایران بلااشکال خواهد بود. این مقاله بر آن است، تا ماهیت این قرارداد را کشف نموده به همین منظور آن را با قراردادهای مختلف اعم از معین و یا نامعین مقایسه نماید. 

 

 

 

 

فهرست مطالب
ماهیت قرارداد پیش‌فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه
چکیده
کلیدواژه‌ها
مقدمه
عقود معین مشابه
 بیع
1. کلی فی‌الذمه:
. کلی در معین
. عین معین:
 عقد استصناع:
1.2.            شرکت
     قرارداد‌های خصوصی(موضوع ماده 10 ق.م)
نتیجه‌گیری
منابع
منابع فارسی
منابع عربی


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , دانلود فایل ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , دانلود رایگان ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , پکیج ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه, فایل قابل ویرایش ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه, سایت دانلود ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , بهترین کیفیت ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه, فایل ترو تمیز و قابل ارائه ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه قابل ادیت , هدف از این مقاله ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه بررسی خواهد شد قابل ویرایش , منبع ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , منابع ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , دانلود ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه  با لینک مستقیم ,  خرید ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه , خرید و دانلود ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه