فایل های · نوامبر 8, 2021 0

نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام – ⭐️⭐️⭐️

دانلود نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام

فایل قابل ویرایش نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , ورد نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام

نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام

هدف از ای تحقیق بررسی نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 40
حجم 180/409 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

رضایت زناشویی یک حالت روحی است که مزایا و هزینه های ادراک شده وی از ازدواج با یک شخص خاص را منعکس می کند. هر چند فرد در ازدواج خود با شریک زندگی اش احساس کند که هزینه های زیادی پرداخت کرده است، بطور کلی از آن شخص و ازدواج با او رضایت کمتری خواهد داشت. برعکس هر چند فکر کند در ازدواج با شریک زندگی خود مزایای بیشتری به دست آورده است از او و زندگی مشترکشان رضایت بیشتری خواهد داشت.

در مورد رضایتمندی زناشویی، محققان این رشته، نظریه های مختلفی دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود هر کدام از این نظریه ها به ازدواج و زندگی مشترک از یک منظر نگاه می کنند، برخی به دوام ازدواج و اینکه تداوم زندگی مشترک در همسران به چه شکل در می آید؟ برخی به ازدواج به عنوان یک مدل اقتصادی    می نگرند که چنانچه پاداش در ازدواج بیشتر از هزینه های آن باشد، رضایت بیشتری در زندگی در هر دوره دستخوش چه تغییراتی می گردد؟ و دسته ای از این نظریه پردازان هم به باورها و عقایدی که زوجین در زندگی مشترک دارند، می پردازند. (ساپینگتون،2000  ؛ ترجمه: شاهی و برواتی،1384).

 

 

 

 

فهرست مطالب  
مقدمه:    11
رضایت زناشویی    11
تعریف رضایت زناشویی    13
نظریه های مربوط به رضایتمندی زناشویی    14
نظریه های طبقه بندی ازدواج های بادوام    15
نظریه مدل اجتماعی نای    16
نظریه چرخه زندگی زناشویی    16
نظریه عقلانی – هیجانی الیس    19
عوامل و مولفه های رضایت زناشویی    19
درآمد و اشتغال    22
عوامل فرهنگی، اجتماعی و تربیتی    22
شناخت و تفکر    24
خصوصیات شخصیتی    24
رابطه جنسی    25
تعهد و وفاداری    25
طول ازدواج    27
پیشینه تحقیق رضایت زناشویی
منابع    

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , دانلود فایل نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , دانلود رایگان نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , پکیج نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام, فایل قابل ویرایش نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام, سایت دانلود نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , بهترین کیفیت نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام, فایل ترو تمیز و قابل ارائه نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام قابل ادیت , هدف از ای تحقیق بررسی نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام می باشد قابل ویرایش , منبع نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , منابع نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , دانلود نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام  با لینک مستقیم ,  خرید نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام , خرید و دانلود نظریه های رضایتمندی ازدواج و ازدواج های بادوام