فایل های · نوامبر 8, 2021 0

نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی – ⭐️⭐️⭐️

دانلود نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی

فایل قابل ویرایش نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , ورد نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی

نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی

هدف از این تحقیق بررسی نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 25
حجم 45/902 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

نظریه های رضایت شغلی

نخستین دیدگاه ها درباره رابطه بین رضایت شغلی و تولید یا بازدهی فرد در این جمله خلاصه می شود که یک کارگر شاد و با نشاط، کارگری مولد و پر بازده است. در چند دهه، یعنی دهه های 1930، 1940 و 1950 در سازمان های آمریکایی شیوه پدر سالاری حاکم بود و شرکتها می کوشیدند تا گروه هایی از افراد همگن و شاد تشکیل دهند، محل کار را به صورت یک باشگاه درآورند و کسانی که مسئولیت آموزش افراد را بر عهده داشتند به خواسته ها و نیازهای کارگران توجه زیادی نمایند. همه این اقدامات بدان سبب صورت می گرفت تا کارگران شاد و خوشحال دارای بازدهی یا تولید بیشتری شوند ( شفيع‌آبادي1372).

 

 

 

 1- نظريه های بروفي
ازجمله
نظريه‌هاي رضايت شغلي كه در مورد آنها نيز مثل تعريف و عوامل ايجاد كننده رضايت شغلي اتفاق نظر وجود ندارد مي‌توان به نظريات زيركه بروفي (1959) بيان مي‌كند اشاره كرد:

 

 

الف: نظريه نيازها: رضايت شغلی را به دو عامل وابسته مي‌داند: يكي اينكه چه ميزان از نيازهاي فرد توسط كار او تأمين مي‌شود و ديگر آنكه چه ميزان از آنها تأمين نمي‌شود. نتيجه‌اي كه از اين دو عامل حاصل مي‌شود ميزان رضايت فرد از شغلش را معين مي‌سازد.

 

 

ب: نظريه انتظارات: انتظارات فرد را در تعيين نوع و ميزان رضايت از شغل مؤثر مي‌داند. مطابق اين نظريه اگر انتظارات فرد از شغلش زياد باشد ديرتر و مشكل‌تر به رضايت دست مي‌يابد. پس در واقع رضايت از شغل يك مفهوم انفرادي است و بايد در مورد هر فرد به‌طور جداگانه عوامل و ميزان آن را بررسي نمود.

 

 

ج: نظريه نقشي : در اين نظريه به دو جنبه رواني و اجتماعي توجه شده است. در جنبه اجتماعي تأثير عواملي مثل نظام سازماني و كارگاهي و شرايط محيط كار مورد توجه است. كه همان شرايط بيروني رضايت از شغل را شامل مي‌شود. جنبه رواني به انتظارات و توقعات فرد توجه دارد. احساس فرد از موقعيت شغلي و فعاليت‌هايش در انجام مسؤليت‌هاي محوله و ايفاي نقش خاص به‌عنوان عضوي از اعضاي جامعه ميزان رضايت فرد از شغلش را تعيين مي‌كند. رضايت كلي نتيجه اين دو جنبه است (شفيع‌آبادي1372).

 

 

 

 

فهرست مطالب

-4- رضایت شغلی    
2-4-1- تعاریف رضایت شغلی    
2 – 4 -2- نظریه های رضایت شغلی    
2-4-2- 1- نظريه های بروفي    
2-4-2-2- نظريه پارسون    
2-3-3- متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی    
2-4-3-1- عوامل سازماني    
2ـ 4ـ 3-2- عوامل محيطي    
2-4- 3-3- ماهيت كار    
2-4-3-4- عوامل فردي    
منابع

 

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , دانلود فایل نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , دانلود رایگان نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , پکیج نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی, فایل قابل ویرایش نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی, سایت دانلود نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , بهترین کیفیت نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی, فایل ترو تمیز و قابل ارائه نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی قابل ادیت , هدف از این تحقیق بررسی نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی می باشد قابل ویرایش , منبع نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , منابع نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , دانلود نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی  با لینک مستقیم ,  خرید نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی , خرید و دانلود نظریه ها و متغیرهای مرتبط با رضایت شغلی