فایل های · نوامبر 8, 2021 0

استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن – ⭐️⭐️⭐️

دانلود استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن

فایل قابل ویرایش استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , ورد استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن

استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن

هدف از این پژوهش بررسی استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 57
حجم 367/638 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

تجربه استرس و فشارهای روانی ازجمله عوامل لاینفک ورزش هستند. یکی از مسائلی که هر ورزشکار در سطح حرفهای و قهرمانی با آن مواجه است، شرکت در رقابتهای ورزشی و کسب نتیجه مطلوب است که سبب ایجاد استرس مضاعفی در ورزشکاران میشود. گرچه اندکی اضطراب باعث بهبود عملکرد فرد می‌شود؛ ولی چنانچه میزان آن از حد مطلوب افزایش یابد؛ کارکرد فرد را مختل میکند، تأثیر منفی بر عملکرد و مسابقه میگذارد و به سلامت روانی ورزشکار نیز آسیب میرساند (حسینیان؛قاسم‌زاده،1386).

 

 

تحقیقات نشان میدهد ورزشکارانی که  سطح استرس بالایی دارند در کارهای روزمره خود اضطراب، مشکلات  جسمانی، گرایش به عادات غلط و سطح اعتماد به ‌نفس پایین را تجربه میکنند(ویلسون،2004).

 

 

 

  میادین ورزشی علیرغم  جاذبه های مثبتی که برای ورزشکاران شرکت‌کننده دارد، استرسهای زیادی نیز بر آنان تحمیل می‌کند. رقابت‌ها، مبارزات سخت و واقعی که در بالاترین سطح انجام میگردد؛ در کنار به چالش کشیدن توانایی‌ها و ظرفیت‌های فنی و بدنی ورزشکاران، فشار روانی زیادی را نیز برای آن‌ها به دنبال دارد(نصری،1386). موفقیت در این میادین فقط حاصل برتری عوامل فیزیولوژیک یا زیست‌مکانیک نیست، بلکه عوامل روان‌شناختی نیز نقش مهمی را درنتیجه بازی ایفا می‌کنند(بلیغی،1390).

 

 

 

با توجه به پیشرفت‌های علوم تمرین و کمتر شدن اختلاف سطح مهارت‌های حرکتی ورزشکاران احتمال موفقیت ورزشکاران به میزان زیادی به استفاده آن‌ها از شیوه‌های نوین روان‌شناسی ورزش در کنترل افکار، احساسات و تنش بستگی دارد(خدامرادپور و همکاران،1386) در چنین وضعیتی ورزشکارانی عملکرد بهتر و قابل قبولی خواهند  داشت  که از ظرفیت‌های روان‌شناختی مطلوبی نیز برخوردار باشند(نصری،1386).

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب
1-8) تعاریف نظری    3
1-8-2)راه‌های مقابله با استرس    3
1-9) تعاریف عملیاتی    5
1-9-2) راه‌های مقابله با استرس    5
2-2-8)استرس در ورزشکاران    13
2-2-9) مدل‌های نظری مقابله با استرس 

نظريه‌فرايد‌نبرگ ‌و‌لوئيس‌
نظريه لازاروس و فولكمن
مدل بيلينگر و موس 
ديدگاه آيرز و همكاران
ديدگاه فليپس و جارويس
نظريه پاول و انرايت 
سایر مدل‌های نظری مقابله با استرس
روش‌های مقابله با استرس
نمودار(2-1)، فرایند مقابله از دیدگاه(کوهن، لازاروس،1979،لازاروس و فلکمن،1984، به نقل از تیلور91؛ یزدانی،1382    27
نمودار2-2 پاسخهای مسئله مدار و هیجانمدار از نظر بیلینگر و موس(به نقل هالاهان و موس، 1996؛ به نقل از عرب علیدوستی1385)    29
2-2-10)روشهای مقابله با استرس    32
2-2-11)روشهای مقابله با استرس در ورزشکاران    37
2-2-12)تفاوت‌های فرهنگی و فردی در مقابله با استرس    41
2-3)تحقیقات داخلی و خارجی    42
2-3-1)تحقیقات داخلی    42
2-3-2)تحقیقات خارجی    45
منابع    52


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , دانلود فایل استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , دانلود رایگان استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , پکیج استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن, فایل قابل ویرایش استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن, سایت دانلود استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , بهترین کیفیت استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن, فایل ترو تمیز و قابل ارائه استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن قابل ادیت , هدف از این پژوهش بررسی استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن می باشد قابل ویرایش , منبع استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , منابع استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , دانلود استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن  با لینک مستقیم ,  خرید استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن , خرید و دانلود استرس در ورزشکاران و راههای مقابله با آن