فایل های · نوامبر 8, 2021 0

بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه – ⭐️⭐️⭐️

دانلود بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه

فایل قابل ویرایش بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , ورد بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه

بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه

هدف از این پایان نامه بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه در حقوق ايران و مصر و فقه اماميه و فقه عامه می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 155
حجم 154/329 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

در این پایان نامه طلاق پس از بررسي وکالت در طلاق از منظر فقه اماميه، جايگاه آن را در حقوق ايران روشن ساخته و انواع مختلف آن را تحليل نموده و به احکام آن پرداخته و به مطالعه‌ي تطبيقي آن با فقه عامه و حقوق مصر، خواهيم پرداخت.

 

 

مقدمه
وكالت در طلاق به عنوان حقي براي زوجه به مناسبت عقد نكاح و درضمن آن و با توافق زوجين به شخص زوجه تعلق مي‌گيرد. امروزه با توجه به كثرت موارد طلاق، زنان تمايل زيادي نسبت به اين مقوله پيدا كرده‌اند. در اين پایان نامه پس از تحليل وكالت درطلاق ازديدگاه فقه اماميه و بيان نظرات و آراء مختلف فقهاي اماميه، جايگاه آن را در حقوق ايران بررسي نموده و جزئيات و مسايل مهم آن را مطالعه مي‌نماييم و درپايان ، نقش وكالت را در مذاهب عامه و كشورهاي اسلامي روشن ساخته و نتيجه‌گيري از بحث مي‌پردازيم.

 

 

مبحث يكم ـ فقه اماميّه و حقوق ايران
 علي‌رغم اين‌که حق طلاق از زمره حقوق شخصي زوج محسوب مي‌شود وليکن شخص زوجه هم در مواردي خاص و محدود مي‌تواند به زندگي رقّت‌بار خود پايان ببخشد؛ از جمله مواردي که بدون نياز به رضايت زوج، زوجه مي‌تواند با مراجعه به دادگاه خود را مطلقه نمايد، تمسک به "وکالت در طلاق" است که در اغلب اوقات به صورت شرط ضمن عقد نکاح با تراضي بين زوجين مطرح مي‌شود. اينک در ابتدا به بررسي فقهي و سپس به بررسي حقوقي اين مقوله خواهيم پرداخت.

 

 

گفتار يكم ـ وکالت در طلاق در فقه اماميّه
با توجّه به اين‌که پايه و اساس و زيربناي علم حقوق در کشور ما فقه شيعي است، پس بجاست که قبل از آن‌که وارد مطالعه حقوقي شويم اين عنوان را به دقّت از منظر فقه، مورد بررسي قرار دهيم. همان‌طوري که مواد قانوني مطابق قول مشهور فقها تنظيم شده، آوردن اقوال فقها در اين زمينه و ذکر ادله و مستندات آن‌ها مفيد فايده خواهد بود. اکثريت فقهاء قائل به پذيرش و صحّت اين امر هستند و صدور آن را از سوي زوج جايز مي‌دانند، چه بسا تعداد قليلي هم با پذيرش آن مخالفت کرده‌اند. در نهايت آراء فقهاء به 3 دسته تقسيم‌بندي مي‌شود. عده‌اي قائل به جواز، برخي قائل به عدم جواز و برخي ديگر نظريه و رأي توقف را برگزيده‌اند که به شرح و توضيح آن مي‌پردازيم.

 

 

 

 

فهرست مطالب

وکالت  در  طلاق    
مقدمه    
مبحث يكم ـ فقه اماميّه و حقوق ايران    
گفتار يكم ـ وکالت در طلاق در فقه اماميّه    
بند يكم ـ قائلين به جواز    
بند دوم ـ قائلين به عدم جواز    
بند سوم ـ قائلين به توقف    
گفتار دوّم ـ وکالت در طلاق در حقوق ايران    
بند يكم ـ انواع وکالت در طلاق    
بند دوم ـ ماهيت شرط وکالت در طلاق    
بند سوم ـ چند مسأله    

مبحث دوم: وكالت در فقه عامه و حقوق مصر    
گفتار يكم ـ فقه عامه    
گفتار دوم ـ حقوق مصر
گفتار سوم: مقايسه و نتيجه‌گيري    
 
منابع


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , دانلود فایل بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , دانلود رایگان بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , پکیج بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه, فایل قابل ویرایش بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه, سایت دانلود بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , بهترین کیفیت بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه, فایل ترو تمیز و قابل ارائه بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه قابل ادیت , هدف از این پایان نامه بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه در حقوق ايران و مصر و فقه اماميه و فقه عامه می باشد قابل ویرایش , منبع بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , منابع بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , دانلود بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه  با لینک مستقیم ,  خرید بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه , خرید و دانلود بررسی تطبیقی وکالت در طلاق به زوجه