مبانی نظری و پیشینه · دسامبر 23, 2022 0

دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx

امتیاز post

پاورپوینت دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx|تحقیق در مورد دانلود تحقیق در مورد مبانی خلاقیت شغلی docx|دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx pdf|دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx ورد|دانلود دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx|دانلود رایگان دانلود تحقیق در مورد مبانی خلاقیت شغلی docx|فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx|کاملترین دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx|مقاله دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx

دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx

دانلود سریع دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx با کیفیت بالا, فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx از فروشگاه فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx برای دانلود قرار داده شده است برای مشاهده توضیحات دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx دکمه دانلود در زیر قرار دارد. در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx با شماره پشتیبانی سایت 09214087336 از طریق پیامک در ارتباط باشید.

دانلود دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx

 با بهترین کیفیت و پشتیبانی 24 ساعته آماده دانلود است فوری دانلود کن

کلمات کلیدی دانلود دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx  :دانلود تحقیق مبانی سلامت روان
,تحقیق مبانی سلامت روان doc
,تحقیق کامل مبانی سلامت روان 
,تحقیق درباره مبانی سلامت روان
,تحقیق با موضوع مبانی سلامت روان
,تحقیق مبانی سلامت روان با فرمت ورد
,تحقیق در مورد مبانی سلامت روان چیست
,تحقیق دانش آموزی درباره مبانی سلامت روان
,تحقیق دانشجویی درباره مبانی سلامت روان

دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx

هدف از این تحقیق بررسی مبانی سلامت روان با فرمت docx

مشخصات فایل

تعداد صفحات 49
حجم 111/1021 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

هدف از این تحقیق بررسی مبانی سلامت روان با فرمت docx در قالب 49 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

فهرست مطالب
مبانی سلامت روان
2-3- مباني نظری وضعيت رواني51
2-3-1- تعاريف سلامت روان 51
2-3-2- تاریخچه بهداشت روانی52
2-3-3- تعاریفی چند از بهداشت روانی53
2-3-4- اصول سلامت روان55
2-3-5- انجمن ملي بهداشت رواني56
2-3-6- تاريخچه بهداشت رواني در ايران 57
2-3-7- دستاوردها59
2-3-8- ضرورت سلامت رواني60
2-3-9- مشخصه‌هاي سلامت رواني و شخصيت سالم63
2-3-10- مفهوم سلامت روان شناختي يا سلامت روان64
2-3-11- مفهوم سلامت روان در نظريه هاي روانکاوي 66
2-3-12- افراد سالم از نظر رواني 72
2-3-13- مفهوم سلامت روان در نظريه هاي شناختي73
2-5- پيشينه تحقيقاتي  92
2-5-1- پيشينه داخلی 92
2-5-2- پيشينه خارجی101

 

 

تأمين سلامتي اقشار مختلف جامعه يكي از مهمترين مسائل اساسي هر كشوري است كه مي بايد آن را از سه ديدگاه جسمي، رواني و اجتماعي مورد توجه قرار داد. طبق آمارهاي منتشر شده از طرف سازمان جهاني بهداشت(WHO) حداقل 52 ميليون نفر از مردم جهان در سنين مختلف از بيماري هاي شديد رواني همچون اسكيزوفرنيا، 150 ميليون نفر اختلالات خفيف رواني، 120 ميليون نفر از عقب ماندگي ذهني، 50 ميليون نفر از صرع و 30 ميليون نفر از ابتلا به دمانس رنج مي برند و طبق همين گزارشات ميزان شيوع اختلالات رواني در كشورهاي در حال توسعه رو به افزايش است.

 

 

در حالي كه در برنامه ريزي هاي توسعه اجتماعي و اقتصادي اين كشورها، پايين ترين اولويت به آنها داده مي شود(جدیدی، 1389).پروفسور آراسته معيار ايده آل در سلامت رواني را تكامل رواني مي داند و انسان كامل را انسان ايده آل مي داند و معتقد است كه انسان كامل فردي است كه وحدت عمل و نظر دارد و نيروهاي دروني را با هم هماهنگ كرده و از لحاظ بيروني نفعش با نفع خود يكنواخت باشد (كاپلان سادوك، 1998؛ ترجمه پورافکاری، 1369).

 

 

از سوي ديگر فرويد سلامتي را يك افسانه ايده آل مي داند. كورت اسلر  معتقد است كه نمي توان بهنجاري را به دست آورد چرا كه فرد سالم بايستي به طور كامل از خودش، افكارش و از احساساتش آگاه باشد. ملاني كلاين  بر اين اعتقاد است كه بهنجاري با منش قوي مشخص مي شود و توانايي كنار آمدن با هيجانات متعارض، قابليت تجربه لذت بردن، تعارض و توانايي عشق ورزيدن. 

 

 

اتورانك بهنجاري را توانايي عشق ورزيدن بدون ترس، گناه و اضطراب و همچنين مسئوليت پذيري براي اعمال مشخص خود فرد مي داند. اريك اريكسون بهنجاري را توانايي غلبه بر دوره هاي زندگي مي داند، اعتماد در مقابل بي اعتمادي، خودمختاري در مقابل شرم و شك، ابتكار در برابر احساس گناه، جديت در مقابل حقارت، هويت در مقابل سر در گمي نقش، صميميت در مقابل خود مشغولي و انزوا، مولد بودن در برابر بي حاصلي و مرحله انسجام و كمال در مقابل يأس و انزوا مي داند(گنجي، 1376).

 

 

سلامت روان از نظر ميلاني فر(1373) عبارت است از اينكه فرد چه احساسي نسبت به خود دنياي اطراف، محل زندگي، اطرافيان مخصوصاً ‌با توجه به مسئوليتي كه در مقابل ديگران دارد. چگونگي سازش وي با در آمد خود و تفاوت موقعيت مكاني و زماني خويشتن(ابراهیم پور، 1390).
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

بازاریابی فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx توسط یکی بهترین دیجیتال مارکتر فروشگاه های فایل ( غلام سئو ) انجام میگیرد  اگر شما هم دانشجو هستید و میخواهید از فروش فایل هایی مانند دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx یا سایر محصولات دانلودی کسب درآمد ماهیانه حدود 3 تا 10 ملیون تومانی داشته باشید در سیستم همکاری در فروش محصولات دانلودی ثبت نام کنید و سپس از طریق تیکت , پیامک یا ایمیل یا فرم تماس با ما در همین سایت پیام بدید .

دانلود تحقیق در مورد مبانی سلامت روان docx توسط غلام سئو , سئو و در نتایج اول گوگل قرار گرفته است شما هم محصولات دانلودی و فروشگاه خود را توسط ما در نتایج اول گوگل قرار دهید