مبانی نظری و پیشینه · دسامبر 23, 2022 0

دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx

امتیاز post

پاورپوینت دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری نارسایی هیجانی docx|تحقیق در مورد دانلود تحقیق در مورد مبانی خلاقیت شغلی docx|دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx ورد|دانلود دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری نارسایی هیجانی docx|دانلود رایگان دانلود تحقیق در مورد مبانی خلاقیت شغلی docx|فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx|کاملترین دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری نارسایی هیجانی docx|مقاله دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx

دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx

دانلود سریع دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx با کیفیت بالا, فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx از فروشگاه فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx برای دانلود قرار داده شده است برای مشاهده توضیحات دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx دکمه دانلود در زیر قرار دارد. در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx با شماره پشتیبانی سایت 09214087336 از طریق پیامک در ارتباط باشید.

دانلود دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx

 با بهترین کیفیت و پشتیبانی 24 ساعته آماده دانلود است فوری دانلود کن

کلمات کلیدی دانلود دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx  :دانلود تحقیق مبانی نظری عزت نفس
,تحقیق مبانی نظری عزت نفس doc
,تحقیق کامل مبانی نظری عزت نفس 
,تحقیق درباره مبانی نظری عزت نفس
,تحقیق با موضوع مبانی نظری عزت نفس
,تحقیق مبانی نظری عزت نفس با فرمت ورد
,تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس چیست
,تحقیق دانش آموزی درباره مبانی نظری عزت نفس
,تحقیق دانشجویی درباره مبانی نظری عزت نفس

دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx

هدف از این تحقیق بررسی مبانی نظری عزت نفس با فرمت docx

مشخصات فایل

تعداد صفحات 23
حجم 58/640 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

هدف از این تحقیق بررسی مبانی نظری عزت نفس با فرمت docx در قالب 23 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

فهرست مطالب
مبانی نظری عزت نفس
2-11مبانی نظری عزت نفس
2-12توجه به عزت نفس در کودکان
2-13اهمیت عزت نفس
2-14علائم عزت نفس سالم و نا سالم
2-15سوابق پژوهش
2-15-1 تحقیقات و سوابق پژوهشی مربوط به داخل کشور
2-15-2 تحقیقات و سوابق پژوهشی مربوط به خارج کشور
2-16خلاصه فصل

 

 

در بررسی عزت نفس اولین کار توسط ویلیام جیمز  (1890) ، انجام شده است وی به توضیح تمیز بین خود شناخته و خود شناسانده پرداخت و آن را به سه عنصر مادی (بدن ، خانواده ، خانه ) ، اجتماعی (فرد در عین داشتن سطح مختلف اجتماعی ، برای سایر افراد قابل شناخت است ) و روحانی (حالت هوشیاری و تمایلات) تقسیم کرد .

 

 

او معتقد بود که تصور فرد از خود در حین تعاملات اجتماعی ، یعنی زمانی که متولد شده و مورد شناسایی دیگران قرار می گیرد ، شکل می گیرد(به نقل از بیابانگرد ، 1372) .در پژوهشی  ديويس و كاتزمن   (1997)، به اين نتيجه رسيدند كه كاهش عزت نفس جسماني موجب افزايش افسردگي مي گردد.

 

 

همچنين بايبي  (1998) ، در بررسي خود رابطه بين عزت نفس ، افسردگي ، وسواس و نارضايتي بدني را مورد مطالعه قرار داد. نتايج بدست آمده ، حكايت از آن داشت كه عزت بدني رابطه مثبت با عزت نفس دارد. همچنين عزت بدني با افسردگي ، وسواس و اضطراب رابطه منفي دارد( به نقل ازنجفي، 1379).

 

 

اریکسون (1980) ، اعتماد و ایمنی حاصل از پذیرفتن محیط و دیگران را ، اساسی برای تحول می شناسد ، به اعتقاد وی ، کودکی که کارهایش تائید می شود ، احساس شایستگی می کند ، اما کودکی که اعمالش به چشم نمی آید ، احساس خود کم بینی و حقارت می کند .

 

 

به نظر اریکسون والدین و معلمانی که به کودک پاداش می دهند توانمندی و احساس شایستگی او را استحکام می بخشند . در مقابل کسانی که تند خویی می کنند وتلاش های کودک را به مسخره می گیرند ، به احساس خود کم بینی او دامن می زنند .

 

براندن معتقد است که عزت نفس از دو بخش تشکیل می شود ، که یکی داشتن احساس اطمینان در برخورد با چالش های زندگی یا باور خود توانمندی است ، و دیگری احساس صلاحیت برای خوشبخت شدن یا حرمت نفس می باشد ( به نقل از قراچه داغی ، 1379) . 

 

 

پپ ، آلیسی ، مچیل و ادوارد  ( 1989) ، معتقدند که نحوه ی شکل گیری عزت نفس را می توان از طریق تفکر در مورد « خود ادارک شده  » و « خود ایده آل  » بررسی نمود . خود ادارک شده همان خود پنداره  می باشد ، یعنی دیدگاه عینی فرد در مورد مهارت ها ، صفات  و ویژگی هایی که در خود می بیند یا فاقد آن است . 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

بازاریابی فایل دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx توسط یکی بهترین دیجیتال مارکتر فروشگاه های فایل ( غلام سئو ) انجام میگیرد  اگر شما هم دانشجو هستید و میخواهید از فروش فایل هایی مانند دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx یا سایر محصولات دانلودی کسب درآمد ماهیانه حدود 3 تا 10 ملیون تومانی داشته باشید در سیستم همکاری در فروش محصولات دانلودی ثبت نام کنید و سپس از طریق تیکت , پیامک یا ایمیل یا فرم تماس با ما در همین سایت پیام بدید .

دانلود تحقیق در مورد مبانی نظری عزت نفس docx توسط غلام سئو , سئو و در نتایج اول گوگل قرار گرفته است شما هم محصولات دانلودی و فروشگاه خود را توسط ما در نتایج اول گوگل قرار دهید