فایل های · نوامبر 8, 2021 0

عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن – ⭐️⭐️⭐️

دانلود عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن

فایل قابل ویرایش عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , ورد عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن

عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن

هدف از این پایان نامه بررسی عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 72
حجم 190/543 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

در این نوشتار مفهوم فرهنگ سازمانی، تعریف فرهنگ سازمانی، ویژگی های فرهنگ سازمانی تفاوت فرهنگ قوی و ضعیف، چارچوب فرهنگ سازمانی، عوامل و اجزاء فرهنگ سازمانی، فرآیند تغییر فرهنگ سازمانی بررسی شده است .

 

 

 

عوامل مؤثر بر فرهنگ سازمان

با توجه به وسعت موضوعات مرتبط با فرهنگ عوامل بی‌شماری را می‌توان معرفی كرد كه هریك به نحوی بر فرهنگ یك جامعه در نتیجه یك سازمان تأثیر می‌گذارد. این عوامل اصلی و عمده عبارتند از: اوضاع اقلیمی، موقعیت جغرافیایی، مذهب، نظام حاكم بر جامعه (در سطح خرد و كلان) هر یك از عوامل فوق در ایجاد و تقویت یا توسعه فرهنگی مؤثر می‌باشند و عامل تاریخی نیز در هریك از عوامل فوق در ایجاد و تقویت یا توسعه فرهنگی مؤثر می‌باشند و عامل تاریخی نیز در هریك از عوامل فوق جریان دارد.

 

 

اما آنچه كه سازمان های عمومی را از دیگر سازمان ها متمایز می‌سازد این است كه رهبران این سازمان ها با فشارهایی از قبیل: قوانین پیچیده اداری مداخلات سیاسی، تغییراتی كه درنتیجه انتخابات دوره‌ای در ادارات به وجود می‌آید، تصدی نسبتاً كوتاه در موقعیت های شغلی و اهداف ناسازگار مواجه هستند. در چنین حالاتی رهبران سازمان ها صلاحیت كمی در نفوذ بر فرهنگ سازمانی دارند. زیرا كه عوامل فوق خود به خود فرهنگ سازمان را متأثر می‌سازند(خوارزمی، 1371) . 

 

 

 عامل دیگری كه بر فرهنگ سازمان تأثیر دارد، فرهنگ جامعه است. باید توجه داشت كه فرهنگ سازمانی با فرهنگ جامعه رابطه دوطرفه ظریفی دارد. هر سازمانی فرهنگ ویژه و خاص خود را به وجود می‌آورد كه با فرهنگ دیگر سازمان ها تفاوت هایی دارد. فرهنگ سازمان مجموعه معانی و معارفی است كه در داخل سازمان ساخته و پرداخته می‌شود. اما همیشه از طرف فرهنگ وسیع جامعه فرآیندهای اجتماعی و تاریخی مورد تأثیر و تأثر قرار می‌گیرد. فرهنگ جامعه بر فرهنگ سازمان ها تأثیر می‌گذارد و فرهنگ های سازمانی نیز بر روند حركت فرهنگی جامعه تأثیر خود را دارند(بیات ، 1375) . 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب 

مقدمه    7
2-1- مبانی    7
2-1-1- مفهوم فرهنگ سازمانی    7
2-1-2- تعريف فرهنگ سازماني    8
2-1-3- ويژگي هاي فرهنگ سازماني    9
2-1-5- عوامل و اجزا فرهنگ سازمانی:    15
2-1-6- چگونگي شكل‌گيري و تداوم فرهنگ سازماني    18
2-1-7- فرآيند تغيير فرهنگ سازماني    21
2-2- نقش فرهنگ    24
2-3- فرهنگ مشترك (غالب) و پاره ‌فرهنگ ها    26
2-4- فرهنگ سالم و فرهنگ بیمار    27
2-6- عوامل مؤثر بر فرهنگ سازمان    32
2-7- انواع فرهنگ سازمان    33
2-8- الگوی نوع شخصیت مدیریت    40
2-9- سير تاريخي مطالعات فرهنگ سازماني    41
2-10- فرهنگ قوي و فرهنگ ضعيف    44
2-11- مشخصات فرهنگ قوي و ضعيف    46
2-12- تفاوت فرهنگ های قوی یا ضعیف    49
2-13- روش‌هاي تشخيص جنبه‌هاي فرهنگ    51
2-2- پیشینه    57

منابع

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , دانلود فایل عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , دانلود رایگان عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , پکیج عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن, فایل قابل ویرایش عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن, سایت دانلود عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , بهترین کیفیت عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن, فایل ترو تمیز و قابل ارائه عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن قابل ادیت , هدف از این پایان نامه بررسی عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن می باشد قابل ویرایش , منبع عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , منابع عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , دانلود عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن  با لینک مستقیم ,  خرید عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن , خرید و دانلود عوامل موثر بر فرهنگ سازمان و نحوه تداوم و شکل گیری آن