فایل های · نوامبر 8, 2021 0

مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک – ⭐️⭐️⭐️

دانلود مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک

فایل قابل ویرایش مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , ورد مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک

مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک

هدف از این پژوهش ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 64
حجم 100/756 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

این نوشتار فصل دوم پایان نامه رضایت شغلی در مقطع کارشناسی ارشد  می باشد که به بررسی مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی میپردازد.

 

از طریق اشتغال، فرد فعالانه در جریان تولید و خدمات مشارکت می‌کند و پاداشی نقدی یا جنسی دریافت می‌دارد. بدیهی است که اگر انتظارات سازمانی با نیازهای شخصی سازگار نباشند، میزان رضایت از حد متعارف کمتر خواهد شد؛ یعنی، فرد ممکن است رفتارش اثربخش یا کارآمد باشد بدون این که لزوماً رضایتی در میان باشد. ایجاد چنین وضعی یکی از مشکلات عمده سازمان‌ها محسوب می‌شود (علاقه بند، 1389). رضایت شغلی نتیجه ادراک کارکنان است که محتوا و زمینه شغل آن چیزی که برای کارمند باارزش است، فراهم می‌کند (مقیمی، 1383). با توجه به آن چه مطالعه شد می‌توان نتیجه گرفت انتظارات فرد در تعیین نوع و میزان رضایت شغلی مؤثر است. اگر انتظارات فرد از شغلش بسیار باشد، رضایت شغلی دیرتر و مشکل تر حاصل می‌شود؛ از این رو، رضایت شغلی مفهومی کاملاً منحصربه‌فرد است و باید در مورد هر فرد به طور جداگانه، عوامل، میزان و نوع آن مورد بررسی قرار گیرد (شفیع آبادی، 1376). 

 

 

شایان‌ذکر است هر قدر احتمال وقوع موفقیت در انجام کار در حد بالاتری قرار گیرد، هر قدر میزان تطابق و هماهنگی میان توانایی‌های فرد و نیازها و انتظارات شغلی او بیش تر گردد، هر قدر پاداش‌های خارجی و داخلی در سطح بالاتری قرار گیرد و مهم تر از همه، هر اندازه ادراک او از منصفانه بودن پاداش‌ها در سطح بالاتری باشد، احتمال بقای او در سازمان بیش تر می‌شود (سفیری، 1377). سازمان‌های تولیدی و خدماتی تا آن جا می‌توانند به حیات خود ادامه دهند که بتوانند نیازهای افراد را برآورده سازند.

 

 

طبق بررسی‌ها میزان رضایت شغلی هر فرد که از اشتغال حاصل می‌شود، به دو عامل بستگی دارد:

1) آن مقدار از نیازهایی که از طریق کار و احراز موقعیت مورد نظر تأمین می‌گردد،

2) آن مقدار از نیازها که از طریق اشتغال به کار مورد نظر، تأمین نشده باقی می‌ماند.

نتیجه‌ای که از بررسی عوامل اول و دوم حاصل می‌شود، میزان رضایت فرد را معین می‌کند (شفیع آبادی، 1376).

 

 

همواره باید در نظر داشته باشیم رضایتمندی تابعی است از میزان کام روایی و ارضای نیازهای فرد، شامل نیازهای جسمی و روان‌شناختی، ضمن این که نیازها به عنوان احتیاجات عینی انسان، که در همه افراد مشابه است، تلقی می‌شود، درحالی‌که ارزش‌ها آرزوهای ذهنی فرد است که از یک شخص به شخص دیگر فرق می‌کند. هرزبرگ و می یرز معتقدند که رضایت بالا، عملکرد بالا را به دنبال می‌آورد. از این رو، برای ایجاد آن باید به اقداماتی از قبیل توسعه شغلی، غنای شغلی، چرخش شغلی و مانند آن متوسل شد (سفیری، 1377).

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

1-8 چهارچوب نظری ومدل مفهومی تحقیق 9
1-9رابطه میان مولفه ها و سئوال های پرسشنامه 10
1-10تعاریف عملیاتی تحقیق 12

فصل دوم    14
مقدمه    15
2-1 مبانی نظری و ادبیات تحقیق    16
2-1-1 مطالعات جامعه‌شناختی (1858- 1917)    16
2-1-2 بررسی‌های روان‌شناسان    17
2-1-3 نظریه‌ها    18
2-1-4 تعریف شغل    23
2-1-5 عوامل انتخاب شغل    24
2-1-6 تعریف رضایت    24
2-1-7 تعریف رضایت شغلی    25
2-1-8 رضایت شغلی معیاری برای کیفیت زندگی شغلی    26
2-1-9 رضایت شغلی و تولید    28
2-1-10 عوامل تعیین‌کننده رضایت شغلی    29
2-1-11 آثار وجود رضایت شغلی    34
2-1-12 اندازه‌گیری رضایت شغلی    35
2-2 تحقیقات خارجی    41
2-3 تحقیقات داخلی    49
2-4 تاریخچه بانک ملی 51
نتیجه‌گیری    53

منابع    


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

دانلود مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , دانلود فایل مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , دانلود رایگان مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , پکیج مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک, فایل قابل ویرایش مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک, سایت دانلود مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , بهترین کیفیت مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک, فایل ترو تمیز و قابل ارائه مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک قابل ادیت , هدف از این پژوهش ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک می باشد قابل ویرایش , منبع مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , منابع مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , دانلود مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک  با لینک مستقیم ,  خرید مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک , خرید و دانلود مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر رضایت شغلی کارکنان بانک