چارچوب نظری تحقیق · ژانویه 6, 2023 0

نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن

امتیاز post

نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن

پاورپوینت نحوه نوشتن پیشینه تحقیق دلبستگی در بزرگسالان با فرمت word|تحقیق در مورد نحوه نوشتن پیشینه تحقیق افسردگی و عوامل موثر بر آن با فرمت word|نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازاریابی رابطه مند و اجزای آن با فرمت word ورد|نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد مدرسه هوشمند و اهمیت آن با فرمت word|دانلود رایگان نحوه نوشتن پیشینه تحقیق افسردگی و عوامل موثر بر آن با فرمت word|فایل نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد مدرسه هوشمند و اهمیت آن با فرمت word|کاملترین نحوه نوشتن پیشینه تحقیق درمورد خودکارآمدی با فرمت word|مقاله نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد مدرسه هوشمند و اهمیت آن با فرمت word

نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word

دانلود سریع نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word با کیفیت بالا, فایل نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word از فروشگاه فایل نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word برای دانلود قرار داده شده است برای مشاهده توضیحات نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word دکمه دانلود در زیر قرار دارد. در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word با شماره پشتیبانی سایت 09214087336 از طریق پیامک در ارتباط باشید.

نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word

 با بهترین کیفیت و پشتیبانی 24 ساعته آماده دانلود است فوری دانلود کن

کلمات کلیدی نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word  :مبانی نظری بازار محصول
,ادبیات نظری بازار محصول
,چارچوب نظری بازار محصول
,فصل دوم پایان نامه بازار محصول
,خرید مبانی نظری بازار محصول

نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری درباره بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت docx در قالب 33 صفحه ورد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 33
حجم 82/984 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری درباره بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت docx در قالب 33 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

     انحصار چند جانبه یا بازار چند قطبی شکلی از بازار است که در آن تعداد محدودی فروشنده که آن‌ها را قطب می‌نامند، یک محصول خاصی را به انبوه تقاضاکنندگان عرضه می‌نمایند. از آنجایی که تنها تعداد معدودی فروشنده بزرگ ازیک کالا وجود دارد، اقدام هر فروشنده، بر سایرین اثر می‌گذارد. یعنی بنگاه ها(قطب) با یکدیگر همبستگی متقابل دارند. در نتیجه انحصارگران چند جانبه معمولاً درگیر رقابت غیرقیمتی هستند تا رقابت قیمتی(سالواتوره و دیولیو، 1374).

 

 

     به عبارت دیگر، هنگامیکه در میدان فعالیت تعداد انگشت‌شماری بازیگر وجود داشته باشد خواه ناخواه رفتار استراتژیک مطرح می‌شود. در مورد دو یا معدودی بنگاه در یک صنعت نیز این امر صادق است. منظور از رفتاراستراتژیک این است که یک بازیگری می‌بایست تصمیم خود را بر اساس تصمیم طرف مقابل و تصمیمی که طرف مقابل در واکنش به تصمیم او می‌گیرد، اتخاذ کند. هر تصمیم بنگاه اول و تصمیم متقابل بنگاه دوم شرایط درآمد و هزینه‌را برای هر دو طرف به صورت‌های مختلقی تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنگاه ناچار است در چنین چهاچوبی از بین راهبردهای مختلف راهبردی بهینه را انتخاب کند(طبیبیان، 1387). در چنین حالتی سیاست قیمت گذاری و تولید یک بنگاه، قیمت و مقدار تولید سایر بنگاه ها را متاثر می‌سازد. این تعداد معدود فروشنده در برابر استراتژی‌های بازاریابی و قیمت گذاری یکدیگر بسیار حساس می‌باشند و به سرعت نسبت به حرکت‌های یکدیگر واکنش نشان می‌دهند.

 

 

 

مثلاً اگر یک موسسه اقتصادی در بازار انحصار چند جانبه، قیمت کالای خود را کاهش ‌دهد، احتمالاً حجم فروش آن بیشتر خواهد شد و این مسأله بر مقدار فروش سایر بنگاه‌های موجود در کسب و کار تأثیر خواهد گذاشت. سایر بنگاه ها نیز به منظور مقابله و جبران کاهش سهم فروش خود در بازار، قیمت‌ها را کاهش می‌دهند یا خدمات بیشتری را به خریدار ارائه می‌کنند(کاتلر و آرمسترانگ، 1384). نظیر این وابستگی در سایر اقدامات یک بنگاه نیز دیده می‌شود، به طور مثال در تبلیغات و تغییر کیفیت محصول، هر یک از رفتار به شدت نسبت به اعمال رقیبان خود در بازار انحصار  چند جانبه عکس‌العمل نشان می‌دهند(علی احمدی، و اللهیاری، 1382). ورود به چنین بازاری بسیار مشکل است و فروشندگان دیگر نمی‌توانند به راحتی وارد این بازار شوند(کاتلر و آرامسترانگ، 1384). 

 

 

 

فهرست مطالب

مفاهیم مرتبط به بازار محصول

2-2-1- ساختار بازار

2-2-2- انواع بازار از نظر درجه رقابت

2-2-2-1- بازار رقابت کامل

2-2-2-2-  بازار انحصار کامل

2-2-2-3-  بازار انحصار چند جانبه

2-2-2-4-  رقابت کورنو

2-2-2-5- رقابت برتراند

2-2-2-6- وضعیت تبانی در بازار چند قطبی

2-2-2-7- وضعیت رهبر و پیرو

2-2-2-8- وضعیت جنگ قیمت

2-2-3- بازار رقابت انحصاری

2-2-4- تمرکز بازار

2-2-5- قدرت بازار

2-2-6- شاخص‌های قدرت بازار

2-2-6-1- شاخص لرنر

2-2-6-2-شاخص هر فیندال- هیرشمن

2-2-6-3- کیو توبین

2-2-6-4- شاخص بون

2-2-7- جايگاه رقابتي محصول

2-2-7-1- استراتژی وخط مشی تعيين جايگاه

2-2-7-2- تجزيه و تحليل و تعيين جايگاه رقابتی محصول

منابع


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

بازاریابی فایل نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word توسط یکی بهترین دیجیتال مارکتر فروشگاه های فایل ( غلام سئو ) انجام میگیرد  اگر شما هم دانشجو هستید و میخواهید از فروش فایل هایی مانند نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word یا سایر محصولات دانلودی کسب درآمد ماهیانه حدود 3 تا 10 ملیون تومانی داشته باشید در سیستم همکاری در فروش محصولات دانلودی ثبت نام کنید و سپس از طریق تیکت , پیامک یا ایمیل یا فرم تماس با ما در همین سایت پیام بدید .

نحوه نوشتن پیشینه تحقیق در مورد بازار محصول و مطالب مرتبط به آن با فرمت word توسط غلام سئو , سئو و در نتایج اول گوگل قرار گرفته است شما هم محصولات دانلودی و فروشگاه خود را توسط ما در نتایج اول گوگل قرار دهید