چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری-پاورپوینت و مقاله- سیدا

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری-پاورپوینت و مقاله

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری , باکیفیت ترین چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری موجود, فایل چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری , مقاله تحقیق پاورپوینت در مورد چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری

دانلود نمونه پیشینه تحقیق یادگیری که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری

دانلود نمونه پیشینه تحقیق یادگیری که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 48
حجم 168/341 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه به بررسی چارچوب نظری و پیشینه پژوهش یادگیری می پردازد.

 

 

به سبب اهمیت و پیچیدگی مفهوم یادگیری ، از آن تعریفهای مختلفی به دست آمده است. با این حال معروفترین تعریف برای یادگیری این است: یادگیری به فرایند ایجاد تغییر نسبتا پایدار در رفتار یا توان رفتاری که حاصل تجربه است گفته می شود و نمی توان آن را به حالتهای موقتی بدن مانند آنچه بر اثر بیماری، خستگی، یا داروها پدید می آید نسبت داد این تعریف یادگیری از تعریف کیمبل (1961)اقتباس شده است. تعریف گانیه (1985) از یادگیری به تعریف بالا بسیار شبیه است " یادگیری تغییری است که در توانایی انسان ایجاد می شود و برای مدتی باقی می ماند و نمی توان آن را به سادگی به فرایندهای رشد و نمو نسبت داد ( سیف ،1383 ، ص 31). 

 

 

 

راهبردهای گسترش نیز برای مطالب ساده و پایه و مطالب معنی دار به کار می روند. یکی از راههای تبدیل مطالب معنی دار استفاده از واسطه ها یا میانجی هاست. از طریق واسطه ها می توان بین مطالب و مواد غیر مرتبط روابط معنی داری برقرار کرد. تصویرسازی ذهنی، یعنی برقراری ارتباط معنی دار بین مطالب از طریق ایجاد یک رابطه ذهنی  بین آنها یکی از راهبردهای گسترش معنایی محسوب می شود. یکی دیگر از راهبردهای بسط معنایی روش مکانها است. درروش مکانها که یک روش قدیمی برای حفظ کردن اطلاعات است، یادگیرنده هنگام یادگیری ویادآوری مطالب مکان اشیاء رادرذهن خود مجسم می کند. برای استفاده ازاین روش ،یادگیرنده ابتدا به تریبت موقعیت یا مکان اشیاء را می آموزد یعنی آنها را به خاطر می سپارد و به هنگام یادآوری، با طی این مراحل ذهنی به ترتیب آنها را به یاد می آورد. کلمه کلید، روش دیگر بسط معنایی است. دراین روش، با استفاده ازیک کلمه آشنا، دوکلمه به هم ربط داده و به طور معنی دار به حافظه سپرده می شوند.

 

 

 

 این روش دارای دو مرحله است. ابتدا برای یادگیری یک کلمه بیگانه، یک کلمه آشنا ترجیحاً یک کلمه عینی(غیر انتزاعی)انتخاب می شود. در مرحله دوم، با استفاده ازیک تصویر ذهنی یا یک جمله ، معنی کلمه بیگانه با کلمه آشنا تداعی می شود. فرض کنید می خواهید کلمه انگلیسی bill(به معنی قبض آب ، برق،تلفن وغیره)را بیاموزید. با استفاده از روش  کلمه کلید، به شما گفته می شود که یک کلمه در زبان فارسی پیدا کنید به نحوی که وقتی شما bill  را می بینید آن کلمه در ذهنتان زنده می شود. فرض کنید آن کلمه فارسی بیل کشاورزی باشد. سپس شما یک بیل را که قبض آب و برق دارد مجسم می کنید ومی گویید معنی آن کلمه بیگانه قبض است.

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

1-7-1 تعاریف نظری یادگیری

2-7-1 تعاریف عملیاتی یادگیری

فصل دوم : نمونه پیشینه تحقیق یادگیری

1-2 مقدمه .14
٢-٢ یادگیری .15
١-٢-٢ نظریه های یادگیری 17
١-١-٢-٢  دیدگاه کارکردگرایی 17
٢-١-٢-٢ دیدگاه تداعی گرایی 19
٣-١-٢-٢ دیدگاه شناختی 21
٤-١-٢-٢ دیدگاه عصبی _ فیزیولوژیکی .24
٥-١-٢-٢ دیدگاه تکاملی 24
٦-١-٢-٢ نظریه خبرپردازی یا پردازش اطلاعات 25
2-2-2 پژوهش ها انجام شده در زمینه راهبردهای شناختی.27
1-2-2-2 تکرار یا مرور.27
2-2-2-2  بسط یا گسترش معنایی.28
3-2-2-2 سازمان دهی29

6-2-2 پیشینه پژوهش
١-6-٢.تحقیقات انجام شده در ایران
2-6-٢ تحقیقات انجام شده در خارج از کشور

منابع
منابع فارسی    
منابع انگلیسی

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی در صورت مشکل در دانلو فایل لطفا اول پیامک بدید 09214087336

مقاله در مورد بحران | پاورپوینت بحران
دانلود طرحواره درمانی دانلود پیشینه تحقیق دانلود گزارش کارآموزی فروشگاه ساز فایل رایگان همکاری در فروش با پورسانت بالا دانلود پرسشنامه
دانلود تحقیق دانلود مقالات اقتصادی مقاله در مورد ایمنی چارچوب نظری تحقیق خرید کاندوم خرید ساعت مچی مردانه
دانلود افزونه وردپرس دانلود تحقیق آماده سایت دانلود پاورپوینت مقالات مدیریتی میزان درآمد همکاری در فروش فایل کسب درآمد دانشجویی